wtorek, 19 maja 2020

Quite book z Bingiem

Znana postać maluszkom z bajek dla dzieci - Bing, stał się głównym bohaterem mojej książeczki dla dwuletniej Sofii. Sprawdziłam to już na mojej córce, ze 2 latka to najlepszy wiek na otrzymanie takiej książeczki. Dzieci są nią naprawdę zafascynowane i zajmuje ich na długo. U nas to była długa miłość bo cały rok ta książka z nami wszędzie podróżowała.

 A teraz Wam co-nie-co opowiem :)
Oto staw na łące. Żabka i Bing mogą się chować w wodzie i za krzaczkami. Kaczki poruszają sie poziomo na sznurkach i też chowają się za trawami przy stawie. Na zielone kropki można przyczepić kwiatki, a słonko wymienić na chmurkę
 Drzewo z hustawką. W dziupli mieszka wiewiórka, a wśród gałęzi drzewa ma ukryty orzeszek (żołądź). Wiewiórka z Bing mogą chować się za krzakiem i przyczepiać na niego np. kwiatki.
 Na huśtawce może być Bing lub wiewiórka (żabka i sowa też)
 Sad. Z drzewa można "zrywać" jabłka i gruszki, które sa w warstwie pod spodem i chować do kosza. Księżyc można zmienić na chmurkę lub słonko. Bong i sowa mogą się chować za krzakiem i w koszu ;)
 Na krzaku rosną truskawki (maliny)

 Ogródek. Dwa ule z pszczółkami "na uwięzi", które mogą przylatywać na kwiatki. Kwiatki są zaczepione na guzikach i można je z nich zdjąć. Na grządce rosną marchewki, kapusta i ogórki. Na krzaku jagody.
 Do pielęgnacji ogródka Bing ma grabie i konewkę
 Domek w lesie. Można wejść do środka. Okienko z szybką. Na dachu gniazdko a drugie przy krzaku. Motyle na sznurku może "lecieć" na chmurki
 Bing w domku bo pada deszcz z ciemnej chmurki
 Polana z pieńkami drzewa, które są jak stoliki. Przy nich można usiąść z zjeść małe co nie co. Chmurkę można wymienić na słoneczko/księżyc. Można "zerwać" jagody z krzaków, chować się za krzakami.


 Z tyłu książeczki kieszeń na dodatkowe akcesoria np. na kwiatki, które możemy przylepić w miejscu kolorowych, rzepowych kółek obok kieszeni lub z przodu książeczki a także w kilku miejscach wewnatrz.
Bing ma wszysty w raczki drucik i może je wyginać do przodu . Dzięki temu może nosić koszyk i konewkę.
Książeczka pozwala na wiele różnych zmian i form zabawy oraz wymyślania nowych historii.
Zainteresuje tez dzieci starsze.
Ogranicza Cię tylko wyobraźnia :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz