czwartek, 3 listopada 2016

Podziękowanie dla Pani Wychowawczyni

1. Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych. (Konfuncjusz)

2. Nauczyciel, który potrafi wzbudzić wyższe uczucia dla jednego choćby dobrego czynu, jednego dobrego wiersza – osiąga więcej aniżeli ten, który zapełnia naszą pamięć nieskończonymi rzędami przedmiotów naturalnych, sklasyfikowanych pod względem nazwy i kształtu.
(Goethe)

3. Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!
(B. Conklin)

4. Zawód pedagoga jest jednym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie. Uczysz wbrew temu, którego uczysz. (…) I jeśli w tym zawodzie jest coś z powołania, to to, że uczysz pomimo wszystko wytrwale, wiedząc, że zostaniesz doceniona przez ucznia dopiero w przyszłości.
(Z. Kucówna)

5. Nauczyciel ma wpływ na wieczność. Nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie.
(H. B. Adams)

6. Nauczyciel… to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się.
(T. Mackenzie)

7. Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.
(B. Cage)

8. Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?
(D. Beisser)

9. Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również czegoś się uczy.
(P. Coelho)

10. Nauczyciel postrzega ucznia jako całość, pomagając mu budować pewność siebie i podnosząc jego samoocenę.
(B. Cage)

11. Jest jedna forma wyrażenia sympatii nauczycielowi: uczenie się.
(J. Kurczab)

12. Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.
(B. Cage)

13. Prawdziwy nauczyciel broni uczniów przed swoim wpływem. Zachęca raczej do wiary w siebie. Kieruje ich wzrok nie na swoją osobę, ale na tego ducha, który jemu samemu daje siłę.
(A. B. Alcott)

14. Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.
(A. Einstein)

15. Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.
(M. Twain)

1 komentarz:

  1. Bardzo szykowny komplecik! A karteczka w pudełku z okienkiem na pewno świetnie się prezentuje (czytaj: też muszę spróbować zrobić takie pudełko). I dziekuję za sporą garść cytatów - poczęstowałam się :) Na pewno się przydadzą.

    OdpowiedzUsuń